• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://twitter.com/ummiyekocak
  • https://www.instagram.com/ummiyekocak
  • https://www.youtube.com/channel/UCsDrU2A1Zgg8zdxoMN4ddbA/featured
YÜN BEBEK FİLMİ KÖYLÜ KADINLARLA BULUŞTU
Mersin'de Arslanköylü kadınların rol aldığı 'yün bebek' filmi, köylü kadınlarla buluştu.


Geçen yıl ocak ayında çekimlerine başlanan ve Arslanköylü Kadınlar Tiyatrosu ile Mersin Sinema Derneği'nin ortak projesi olan 'Yün Bebek' filmi, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nde, köylü kadınlar ile buluştu.

Kadının kadına şiddetini konu alan ve Toroslar'ın zirvesinde yaşayan Yörük kızı Elif'in gözünden anlatılan film, köylü kadınlara duygulu anlar yaşattı.


Filmin başrol oyuncularından Seher Çuhadar, çok kısıtlı imkanlarla bu filmi çektiklerini belirterek, "Bu film ile Anadolu kadının istediği taktirde neler yapabileceğini cümle aleme gösterdik. Amerikan dergilerinden Alman kanallarına kadar haber oldu.

Ne yazık ki, biraz imkansızlıktan biraz da seçtiğimiz yöntem bakımından projemizi sinema salonlarında gösterime sokamadık. Bizim en büyük hedefimiz filmimizin televizyonda yayınlanması ve herkesin izlemesi" dedi.

Mersin Sinema Derneği Başkanı ve 'Yün Bebek' filminin yapımcısı Gürhan Ötün ise, filmin özellikle devlet televizyonlarında yayınlanmasını arzu ettiklerini ifade ederek, "Bunun için gerekli girişimleri yaptık. Resmi başvuru tamamlandı.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı yetkilileri ile görüşmeler yaptık. Kendileri konuyu çok önemsiyor ve yakından takip ediyorlar. Projenin tanıtımına destek olmak istiyorlar" diye konuştu.

Filmin çekimleri ocak, şubat ve mart aylarında 2,5 metre kar üzerinde, eksi 20 derecelerde Torosların zirvesinde yapılmıştı. Senaryosunu Ümmiye Koçak'ın yazdığı filmin, ikinci yönetmenliğini Yasin Korkmaz, görüntü yönetmenliğini Kadir Baziki ve yapımcılığını Gürhan Ötün üstlenmişti.

  
5916 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın