• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://twitter.com/ummiyekocak
  • https://www.instagram.com/ummiyekocak
  • https://www.youtube.com/channel/UCsDrU2A1Zgg8zdxoMN4ddbA/featured
BAŞBAKANDAN 'YÜN BEBEK' FİLMİNE ÖDÜL
Mersin'de Arslanköy Kadınlar Tiyatrosu üyesi kadınların yazdığı, yönettiği ve oynadığı 'Yün Bebek' filminin, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'dan ödül aldığı bildirildi.


Mersin Gazeteciler Cemiyeti'nde, kadının kadına şiddetini anlatan filmin tanıtımıyla ilgili düzenlenen toplantıda konuşan yapımcı Gürhan Ötün, Mersin'de çekilen filmin çekimlerinin oldukça zor geçtiğini söyledi.

Geçen yıl ocak ayında başlayan 'Yün Bebek' filminin çekimlerinin tamamlandığını ve ilk gösteriminin 49.Antalya Altın Portakal Film Festivali'nde gerçekleştirildiğini kaydeden Ötün, filmle ilgili kamuoyundan olumlu tepkiler aldıklarını belirtti.


Filmi yurt dışı festivallerine de gönderdiklerini, kiminden olumlu kiminden olumsuz cevaplar aldıklarını ifade eden Ötün, filmin New York Film Festivali'nde de gösterileceği müjdesini verdi.  

Bir süre önce Ankara ve İstanbul'da filmin tanıtım çalışmasını yaptıklarını belirten Ötün, burada bir çok kadın ve sanat derneklerini ziyaret ettiklerini ve televizyon programlarına katılarak
'Yün Bebek' filmini anlattıklarını belirterek, "Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı başta olmak üzere bir çok görüşme yaptık.

projemizi Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı da destekliyor. Bunun yanında filmin DVD'sini yapmak için çalışma başlattık. Filmimiz, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nde, Siirt'e Başbakanımız tarafından  ödüllendirildi.

Filmin senaristi ve yönetmeni Ümmiye Koçak ödülünü bizzat Başbakan Recep Tayip Erdoğan'dan aldı" dedi. Ötün, filme sponsorluk yapan başta Mersin Valiliği, Ticaret Borsası, Toroslar Belediyesi ve Akdeniz  Belediyesi'ne de teşekkür etti.  


Filmin senaristi ve yönetmeni Ümmiye Koçak ise, Siirt'e davet edildiğinde buna inanamadığını, kendisine bunun bir rüya gibi, şaka gibi geldiğini dile getirerek, "Daha önce de çok ödül almıştım ama Başbakan'dan ödül alacak olmam, benim gibi köylü bir kadın için çok önemliydi.

Gerçekten çok güzel
duygular yaşadım. Orada Sayın Başkanımızı ve eşi Emine Hanım'ı gördüm. Eşleriyle çok yakından görüşme fırsatı buldum.

Başbakanımıza filmin DVD'sini hediye ettim  Sayın Başbakanımızdan daha geniş kitlelere ulaşması için bu filmin devlet televizyonunda yayınlanmasını talep ettim. Kendileri filmi izleyip bu konuyu değerlendireceklerini
söylediler.


Çok mutlu oldum" diye konuştu.   Filmde rol alan oyuncular Seher Çuhadır, Ayfer Şen, Emine Gürler ve Seher Dağdur da, böyle bir ödüle layık görülmenin kendilerini çok mutlu ettiğini ifade ederek, filmde iğneyi değil çuvaldızı kendilerine batırdıklarını söylediler.

Toplantının sonunda yapımcı Gürhan Ötün tarafından, 'Yün Bebek' filminin tanıtımında gösterdikleri duyarlılıktan ötürü gazetecilere filmin çerçevetilmiş afişi hediye edildi.


  
4506 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam17
Toplam Ziyaret454776
Etkinlik Takvimi