• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://twitter.com/ummiyekocak
  • https://www.instagram.com/ummiyekocak
  • https://www.youtube.com/channel/UCsDrU2A1Zgg8zdxoMN4ddbA/featured
YILIN SANAT ÖDÜLÜ ARSLANKÖYLÜ KADINLARIN
Mersin Sanayicileri ve İşadamları Derneği (MESİAD) 8. Yılın İşadamı ve Girişimcileri Ödül Töreni, Mersin Büyükşehir Belediyesi Kongre ve Sergi Sarayı'nda yapıldı. Sanat ödülünü Arslanköylü Kadınlar Tiyatrosu kurucusu Ümmiye Koçak aldı.

 
Törene; Ekonomi Bakanı Çağlayan'ın yanı sıra Mersin Valisi Hasan Basri Güzeloğlu, Ak Parti Mersin Milletvekili Nebi Bozkurt, CHP Milletvekilleri Vahap Seçer ve İsa Gök, MHP Grup Başkanvekili Mehmet Şandır ve Milletvekili Ali Öz, MESİAD Başkanı Ahmet Akkurt ile çok sayıda işadamı katıldı.
  
Sanat ödülünü Arslanköylü Kadınlar Tiyatrosu kurucusu Ümmiye Koçak aldı. Ümmiye Koçak ödülünü MESİAD eski başkanı Ali Doğandan aldı. Davetlilere kısa bir konuşma yapan Ümmüye Koçak ''Burada bulunan herkese binlerce defa teşekkür ediyorum.

On bir yıl önce Anadolu kadının, Mersinimizin, Ülkemizin sesini duyurmak için yola çıkmıştım bugün buralara geleceğim hiç aklıma gelmezdi.'' dedi.
 
Koçak konuşmasının devamında bir buçuk yıl önce Mersin Sinema Derneği ile Anadolu kadının sesi olmak için bir yola çıktık. Dernek başkanımız Gürhan Ötün ile kapı kapı sponsor bulmak için dolaştık, sonunda Akdeniz belediye başkanımız sayın Fazıl Türk ve Mersin Ticaret Borsası başkanımız Abdullah Özdemir'in destekleri ile filmimizin çekimlerini tamamladık dedi.

Ümmiye Koçak ''Sıra kurgu aşamasına gelmişti ki burada tıkandık. Tam da ümitlerimiz bitti derken Mersin valiliğinden bir telefon geldi. Sayın Valimiz Hasan Basri Güzeloğlu bizimle görüşmek istiyormuş.

Dernek başkanımız Gürhan Hocam ile gittik valimizi ziyarete, derdimizi anlattık, bize bu film bitecek dedi. Çok sevindik çok mutlu olduk kendisine çok teşekkür ediyoruz. Başta valimiz olmak üzere destek olan herkesten Allah razı olsun.'' dedi.

  
3839 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam19
Toplam Ziyaret454778
Etkinlik Takvimi