• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://twitter.com/ummiyekocak
  • https://www.instagram.com/ummiyekocak
  • https://www.youtube.com/channel/UCsDrU2A1Zgg8zdxoMN4ddbA/featured
YÜN BEBEK GALASI ÜNLÜLERİ AĞLATTI
Ümmiye Koçak'ın senaryosunu yazıp yönettiği Yün Bebek adlı film, Toroslar’da yaşayan Yörük kadınların hayatını anlatıyor. Film, galasında seyirciler tarafından beğeniyle karşılandı.


Gösterimi izleyen Yeşilçam’ın ünlü isimleri Suna Yıldızoğlu, Cihat Tamer ve Engin Çağlar’ın,  filmin oyuncularına sarılarak ağlamaları, buna güzel bir örnek oluşturdu.

Fimin oyuncu kadrosunu, Arslanköylü Kadınlar Tiyatrosu ve bölgenin köylü kadınları oluşturuyor. Yün Bebek, Toroslar’ın zirvesinde yaşayan Yörük kızı Elif’in hikayesini anlatıyor. Film, Anadolu kadınının gözünden, kadına uygulanan fiziksel ve sözlü şiddeti gösteriyor.


Gala gösteriminin ardından, film ekibinin ve oyuncuların katıldığı bir söyleşi gerçekleştirildi. Yapımcı Gürhan Ötün, tüm oyuncuların gönüllü olarak yer aldığı filmi, 30.000 lira gibi küçük bir bütçeyle tamamladıklarını söyledi.

 Mersin Sinema Derneği ve Arslanköylü Kadınlar Tiyatrosu'nun ortak çalışması olan Yün Bebek’in, bu yılın Ocak-Mart ayları arasında -20 dereceyi bulan soğuk havalarda çekildiğini belirten Ötün, “Kar yağışı çekimler boyunca neredeyse hiç durmadı ve 3,5 metre kalınlığa ulaştı. Oyuncu kadrosu ve film ekibinden donma tehlikesi geçirenler oldu. Toros Dağları’nda bu zorlu doğa koşullarına karşı koyarak çekimleri tamamladık” dedi.

Mersin Valiliği, Mersin Ticaret Borsası, Akdeniz Belediyesi ve Toroslar Belediyesi'nin desteklediği filmin 2’nci yönetmeni Yasin Korkmaz ise “Film ekibi projeye başlarken, bu gerçek hikayeyi en doğal hali ile anlatmayı planlamıştı. Bu nedenle oyuncular, o bölgede yaşayan kadınlar arasından seçildi.

 Filmde, o insanların gerçek hayatlarında bulunmayan hiçbir şeye yer verilmezken hikayeye sinemasal öğeler de eklenmedi. Konu en doğal haliyle anlatılmaya çalışıldı. Bu nedenle film konusu, oyunculuğu ve tekniği ile gerçeğe sadık kalmış oldu” diye konuştu.


  
5017 kez okundu

Yorumlar

başarılar     16/07/2013 14:30

başarılar sizi cok taktir ediyorum ve bir bayan olarak sizle gurur duyuyorum başarılarınız devamını diliyorum saygılarla ...
Misafir -

Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam19
Toplam Ziyaret454778
Etkinlik Takvimi