• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://twitter.com/ummiyekocak
  • https://www.instagram.com/ummiyekocak
  • https://www.youtube.com/channel/UCsDrU2A1Zgg8zdxoMN4ddbA/featured
'YÜN BEBEK' NEW YORK AVRASYA FİLM FESTİVALİ'NDE '
Anadolu kadınının şiddet hikâyesini konu halan ‘Yün Bebek’ sinema filmi, Nev Yorker Avrasya film festivali'nde.20–24 Mayıs tarihleri arasında yaklaşık 25 filmin gösterileceği festival, ABD'de yaşayan yönetmen Hakkı Subentekin tarafından organize ediliyor.


New York'un Brooklyn Heights bölgesinde bulunan St.Francis College sponsorluğunda yapılacak olan festivale Amerikalı, Türk, Orta Asyalı izleyicilerden yoğun bir ilgi var. 

Tamamı ücretsiz gösterilecek olan festivalde bu yıl Türkiye'den Erdem Tepegöz'un Altın Portakal ödüllü Zerre (The Particle) filmi ve Kadir İnanır'in başrolünde olduğu yine Altın Portakal'da en iyi kadın oyuncu ödüllü Elveda Katya (Farevell Katya) yer alıyor.
 
Aynı zamanda Altın Portakal'da gösterilmiş, Ummiye Koçak tarafından yönetilmiş ve oyuncu kadrosunun tamamı köylü kadınlardan oluşan Toroslar'da yaşan bir Yörük kızını anlatan Yün Bebek (Wool Doll) filmleri gösteriliyor. 

Jürinin çok titiz elemeden geçirdiği filmler arasında 3 eser Türkiye'den yer alırken, Kazakistan, Özbekistan, Tacikistan, Kırgızistan, Bulgaristan, Rusya ve Polonya'dan da eserler gösterilecek. 

Festivalin bütün programına ve detaylara www.nyeurasianfilmfestival.org adresinden ulaşılabilir.

  
5857 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam22
Toplam Ziyaret454781
Etkinlik Takvimi