• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://twitter.com/ummiyekocak
  • https://www.instagram.com/ummiyekocak
  • https://www.youtube.com/channel/UCsDrU2A1Zgg8zdxoMN4ddbA/featured
AMERİKA 'YÜN BEBEK'İ İZLEDİ
Mersin’de köylü kadınların oynadığı ve kadının kadına şiddetini konu alan ’ Yün Bebek’ sinema Filmi, Türkiye ve Avrupa’daki festivallerin ardından şimdi de Amerika’da gösterildi.


Mersin'in Arslanköy yaylasında yaşayan kadınların tiyatro sahneleyerek başlayan sanat merakı, uzun metrajlı filme kadar uzandı. Oyuncularının tamamı köylülerden oluşan ve kadının kadına karşı şiddetini konu edinen 'Yün Bebek' filmi, Türkiye ve Avrupa'daki başarısının ardından Amerika Birleşik Devletleri'nde de övgüyle karşılandı.

3 FİLMDEN BİRİ
8 ülkeden 25 filmin gösterildiği 2. New York Avrasya Film Festivali'nde, Yün Bebek, Türkiye'den gösterilen 3 film arasında yer aldı. Filmlerle ilgili titiz bir çalışma yürütüldüğünü açıklayan Festival komitesi, Türkiye'den ödüllü filmler Zerre ve Elveda Katya ile oyuncularının tamamı köylü kadınlardan oluşan Yün Bebek filminin ABD'li izleyiciyle buluştuğunu duyurdu.İLK GÖSTERİM ŞARTI

Festivalin Türkiye ve Türkî ülkelerin tanıtımı açısından önemli olduğunu kaydeden Festivalin kurucusu ve yönetmeni Hakkı Subentekin, "Filmlerin seçiminde titiz bir çalışma yürütüldü. Filmlerin ödüllü olmasına ve Amerika'da gösterilmemiş olmasına özen gösterildi" dedi. Bu yıl St. Francis College'in sponsorluğunda gerçekleşen festivale Kazakistan, Özbekistan, Tacikistan, Kırgızistan, Bulgaristan, Rusya ve Polonya'dan 25 film katıldı.Bu yıl St. Francis Collegeın sponsorluğunda gerçekleşen festivale Kazakistan, Özbekistan, Tacikistan, Kırgızistan, Bulgaristan, Rusya ve Polonya'dan 25 film katılıyor.
  
5178 kez okundu

Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam21
Toplam Ziyaret454780
Etkinlik Takvimi