• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://twitter.com/ummiyekocak
  • https://www.instagram.com/ummiyekocak
  • https://www.youtube.com/channel/UCsDrU2A1Zgg8zdxoMN4ddbA/featured
EKRANLARDA FARKLI BİR HEYECAN: ANA OCAĞI
Unutulan birçok değeri televizyon ekranlarında hatırlatmak amacıyla hazırlanan yarışma “Ana Ocağı”, hafta içi her gün 13:25' te TRT 1 ekranında!


Amacı şehir yaşamının karmaşasında özlenen köy hayatını izleyenlere anımsatıp, onlarla birlikte yarışmacılara unutulan örf ve adetleri hatırlatmak olan Ana Ocağı hafta içi her gün TRT 1 ekranında yayınlanıyor.

Çekimleri, Sakarya’nın Serdivan ilçesindeki 50 dönümlük arazi üzerine kurulu çiftlikte gerçekleşen Ana Ocağı’nda, yarışmacılara, köydeki yaşamı, unutulmaya yüz tutmuş değerleri öğreten üç eğitmen anne de eşlik ediyor.

Köy evlerinde, kışın çetin şartlarına karşı hayatlarını sürdürmeye çalışan gençler, teknolojiden uzak bir yaşam sürerken bir yandan da hayat boyu kendilerine yardımcı olacak birçok bilgi edinebilme şansı yakalıyor. Her hafta Ana Ocağı’na misafir olanların kimi zaman eğlenceli kimi zaman zorlu yaşamlarının ekrana geldiği programda, haftanın en başarılı misafiri de dört bilezikle ödüllendiriliyor.

Karga Film'in yapımcılığını üstlendiği, yaklaşık 50 kişilik bir ekiple ekranlara gelen Ana Ocağı Çiftliği’nde tüm bunların yanı sıra inekler, keçiler, koyunlar, tavuklar ve kazlar bu eşsiz serüvende yarışmacılara eşlik ediyor.

  
26358 kez okundu

Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam18
Toplam Ziyaret454777
Etkinlik Takvimi