• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://twitter.com/ummiyekocak
  • https://www.instagram.com/ummiyekocak
  • https://www.youtube.com/channel/UCsDrU2A1Zgg8zdxoMN4ddbA/featured

'YÜN BEBEK' - sinema filmimiz


''YÜN BEBEK''
  Anadolu kadınının şiddet hikayesi...

 Toroslar’ın zirvesinde yaşayan Yörük kızı Elif’in hayatı babaannesi ve dağlar arasına sıkışıp kalmıştır. Babaannesinin kendisine ve annesine yaptığı baskı, hayatlarını mutsuz bir hale getirmiştir.
Elif’in annesi Hatice ise gün boyu yemek, temizlik, odun toplama, süt sağma işlerinin yanında bir de kaynanasının hakaretleriyle boğuşmaktadır. Tüm bu baskılar yetmezmiş gibi Hatice’nin ikincisi kocası olan Ali de annesinin baskısıyla Hatice’ye kötü davranmaktadır. Evin koca karısı için ortada memnun olunacak hiçbir şey yoktur. Elif’in küçük dünyası evdeki iktidar çatışmasının ortasında ezilmektedir. Budünya, küçük bir yün bebek ile hareketlenir. Arkadaşında gördüğü yün bebek Elif için hayata tutunmak ve mücadele etmek için bir dayanak olacaktır.
Oyuncak bebek isteği Elif’i hırsızlık yapmaya kadar götürmüştür.
Babaannesinden büyük bir azar işiten Elif’in işittiği bu azar belki de son azar olacaktır. Çünkü o kudretli babaanne evde düşüp yaralanır ve ölüme biraz daha yaklaşır. Bu ani durum ailedeki genel durumu kökünden etkiler. Ali günden güne içine kapanır bir hal alır ve kimseyle ilgilenmez. Bu sırada Elif’in hayatında büyük bir değişiklik gelip kapıya dayanmıştır. Öğretmenleri Elif’in kent merkezinde okuması gerektiğini düşünmektedir.Bu kararı vermek Hatice açısından ne kadar zor olursa olsun, kızının okuması, hayatını kurtarması ve kendisiyle aynı kaderi paylaşmaması için, kızını okumakiçin şehre gönderme yönünde karar verecektir. Kızının geleceği onun için her şeyden önemlidir. Kendi çektiklerini Elif’in çekmemesi için bu yalnızlığı ve hasreti çekmek zorundadır.

Yazan - Yöneten
Ümmiye KOÇAK
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam66
Toplam Ziyaret492867
Etkinlik Takvimi